25.10.2017, 10:14
(25.10.2017, 10:09)Van Stajpen Napsal(a):(21.6.2015, 18:24)peťul Napsal(a): Jsou 2 roky od příspěvků typu, že bude problém s rozšířením nové edice, a nestalo se tak. Nový big box 2017 má všechno, i Opata, který na původní verzi hrát normálně nejdetaiže nového vzhledu bych se nebál
Také vítám nového uživatele :)
Pro nováčky je určitě nejlepší pořídit si Carcassonne originál.
Pokud chcete hrát pouze se základní hrou a řekou můžete si pořídit Carcassonne v2. Je ale velmi pravděpodobné že to časem omrzí a hru si budete chtít rozšířit. Z toho důvodu určitě doporučuji pořídit si Carcassonne originál. A pokud s Carcassonne začínáte tak určitě doporučuji pořídit si Big box 5, neboť ten se podle mě co se týče obsahu, opravdu povedl.
@hawe-me rozhodnutí pořídit si Big Box 5 je tedy podle mě určitě správné ;)
Aby mělo Carcassonne v2 alespoň nějaký úspěch, obsahuje nějaké bonusy navíc (5 figurek opatů v pěti barvách a na devíti kartičkách je přidaná tzv. zahrada - výňatek pravidel z edice nalezneš[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]
).
To já být nováček, tak jdu do druhé edice (pokud by mě teda neodradil vzhled), myslím, že co se týče počtu rozšíření, tak nová edice jich bude mít o něco více a jsou tam vynechany ty, které se moc neujali...
Navíc, pokud by měl nováček originál a stával se z něj profík a chtěl by si rozšířit sbírku, tak nevím jak dlouho budou rozšíření ke starému k mání - jak už bylo psáno - minirozšíření už moc neseženeš

Z těchto důvodů bych šel do nového
